21 marca, w pierwszy Dzień Wiosny, zapraszamy na  spotkanie z Anną Kulką Dolecką, autorką książki „Wyjrzeć przez okno”. Ania z zawodu jest psychologiem, prywatnie jest mamą dwóch synów, w tym Pawła będącego pod opieką prowadzonego przez nas Hospicjum Domowego dla Dzieci im. ks. E. Dutkiewicza. Spotkanie odbędzie się o godzinie 18.30, w Domu Hospicyjnym przy ul. Kopernika 6 w Gdańsku.

"Wyobraź sobie, że całe twoje życie – to, co robisz, kim jesteś, jak funkcjonujesz – wszystko, co Ciebie określa, mieści się w pewnym pomieszczeniu. Jest to metaforyczna przestrzeń, w której się poruszasz – obszar twojego życia. Jest ci tu dobrze – poza jakimiś drobiazgami, jak to u każdego, właściwie nie zgłaszasz zastrzeżeń. […]Nie czujesz się uwięziony – to twoje życie, w którym swobodnie się poruszasz. Twój przydział. Jednocześnie, gdzieś na obrzeżach swojej świadomości wiesz, że w pomieszczeniu istnieją okna […]”

Artykuły wykorzystane w książce to zapis codzienności opiekuna rodzinnego chorego przewlekle dziecka. To opowieść prywatna, ale zarazem swego rodzaju poradnik dla wszystkich, w których życiu pojawił się metaforyczny smok…Książka ukazała się nakładem Fundacji Hospicyjnej, jesienią 2018 r. Wydana w ramach XV ogólnopolskiej kampanii społecznej „Opiekun rodzinny - nie musi być sam”, po raz pierwszy zaprezentowana została 30 listopada 2018 r. w biurze Rzecznika Praw Obywatelskich, w ramach Dnia Opiekuna Rodzinnego.

Anna Kulka-Dolecka – absolwentka psychologii na UG oraz Akademii Rozwoju Umiejętności Trenerskich SWPS. Od 2012 roku współpracowniczka kwartalnika „Hospicjum To Też Życie” Fundacji Hospicyjnej. W 2008 roku z powodu nieuleczalnej choroby syna Pawła wraz z całą rodziną została podopieczną gdańskiego Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC. Książka „Wyjrzeć przez okno” dostępna jest w naszej księgarni, a także w księgarniach stacjonarnych i internetowych.

Dołącz do wydarzenia na facebooku.

Tworzymy Centrum Opieki Wytchnieniowej

Przekaż darowiznę online

kwota:

Fundacja Hospicyjna

Konto
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002

Rocznik

Księgarnia