Wiosną, z inicjatywy hospicjów  w całej Polsce odbywają się kwesty i parady, z myślą o osobach u kresu życia. Na Pomorzu kilka tysięcy wolontariuszy będzie kwestować, wręczając darczyńcom za datki żonkile. Zapraszamy wszystkich do akcji i śledzenia motocyklowej sztafety, która połączy Puck, Gdynię, Sopot i Gdańsk, gdzie zakończona zostanie tradycyjną paradą do fontanny Neptuna.

W 2019 Pola Nadziei zorganizują wspólnie: Fundacja Hospicyjna prowadząca Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku, Hospicjum Pomorze Dzieciom, Pomorskie Hospicjum dla Dzieci, Dom Hospicyjny Caritas im. Św. Józefa w Sopocie, Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Faustyny w Sopocie, Hospicjum im Św. Wawrzyńca w Gdyni, wraz z Domem Hospicyjnym dla Dzieci „Bursztynową Przystanią” oraz Puckie Hospicjum pw. Ojca Pio.

Zespół hospicyjny to grono specjalistów, którzy otaczają wsparciem chorych: dorosłych i dzieci. Lekarze, pielęgniarki, wolontariusze, pracownicy socjalni, rehabilitanci i wolontariusze dbają o jak największy komfort pacjentów. Opieka hospicyjna świadczona jest zarówno stacjonarnie, w Domach Hospicyjnych, ale także w domach chorych, do których zespół hospicyjny dojeżdża z regularnymi wizytami.

Celem organizowanej wspólnie kwesty jest nie tylko zebranie środków na bieżące funkcjonowanie hospicjów, ale także promocja wolontariatu i edukacja na temat wsparcia osób u kresu życia. Wolontariusze są silą napędową akcji: od rana do wieczora zbierają środki w centrach miast, w parkach i głównych alejkach. Wspólna sztafeta, łącząca miasta organizujących akcję hospicjów, jest wyrazem solidarności z potrzebami chorych. Serdecznie zapraszamy wszystkich do śledzenia przebiegu sztafety i witania jej uczestników w kolejnych punktach. 

Etapy motocyklowej Żonkilowej Sztafety

Puck 9.30−9.45 Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio, ul. Dziedzictwa Jana Pawła II 12

Gdynia 10.30−10.45 Hospicjum im. św. Wawrzyńca, ul. A. Dickmana 6

Sopot 11.20−11.35 Dom Hospicyjny Caritas im. św. Józefa, al. Niepodległości 632

Gdańsk 11.40−12.10 parking Ergo Arena, pl. Dwóch Miast 1 - dołączają samochody 

13.15 start Żonkilowej Parady z artystycznymi atrakcjami: Podwale Staromiejskie (Piekarnia-Cukiernia Pellowski). Zmotoryzowani uczestnicy parady wjeżdżają od ul. Igielnickiej. Parada kieruje się pod fontannę Neptuna.

Szczegółowe informacje o akcji i dodatkowych atrakcjach można znaleźć na stronie www.polanadzieinapomorzu.pl oraz w wydarzeniu na facebooku.

 

Tworzymy Centrum Opieki Wytchnieniowej

Przekaż darowiznę online

kwota:

Fundacja Hospicyjna

Konto
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002

Rocznik

Księgarnia