100 000 żonkili, 5 tysięcy wolontariuszy, występy orkiestry, bębniarzy, szczudlarzy, koncerty. Już za chwilę Pola Nadziei na Pomorzu!

Jak każdego roku wiosną, zapraszamy Was bardzo gorąco do udziału w Wielkiej Kweście na rzecz podopiecznych hospicjów! Tegoroczne Pola Nadziei na Pomorzu będą pełne niezwykłych wydarzeń, które, mamy nadzieję, przyniosą wiele dobra!

Zanim spotkamy się podczas finałowej niedzieli, zapraszamy Was do udziału w charytatywnej licytacji na antenie Radia Gdańsk. Od 17 do 20 kwietnia, w godzinach od 12.00 do 13.00, licytowane będą: buty Roberta Lewandowskiego, bluza Kamila Stocha, koszulka mistrzyń Polski w piłce ręcznej, a także biżuteria od Katarzyny Sokołowskiej.

Pieniądze, które uda nam się zebrać dzięki licytacji i wszystkim wydarzeniom finałowej niedzieli, zostaną przeznaczone na rzecz: Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku, Hospicjum Pomorze Dzieciom, Domu Hospicyjnego Caritas im. Św. Józefa w Sopocie, Stowarzyszenia Hospicjum im. św. Faustyny w Sopocie, Hospicjum im Św. Wawrzyńca w Gdyni, wraz z Domem Hospicyjnym dla Dzieci „Bursztynową Przystanią” oraz Puckiego Hospicjum pw. Ojca Pio. Hospicja te opiekują się każdego dnia łącznie 400 pacjentami: dorosłymi u kresu życia i ciężko chorymi dziećmi. Każde 100 zł w naszej skarbonce to koszt doby opieki nad pacjentem w jego domu.

Akcję można wesprzeć wpłacając datki na nr konta: 66 1540 1098 2001 5562 4727 0012.

Pola Nadziei to akcja pełna wigoru i pozytywnej energii. To wyjątkowa okazja, by docenić własne zdrowie, zrobić coś dobrego i przy tym dobrze się bawić. Chcemy wszystkich przekonać, że nie można się bać choroby i odwracać od osób cierpiących. Chociaż bywa to bardzo trudne, to powinniśmy nauczyć się rozmawiać o przemijaniu, wspierać osoby niesamodzielne, bo takich osób wciąż przybywa. Pola Nadziei są co raz bardziej nam potrzebne.

Kulminacyjnym punktem wydarzeń w Gdańsku będzie Żonkilowa Parada, która o 13:15 wyruszy z ul. Podwale Staromiejskie w Gdańsku. Wezmą  w niej udział wolontariusze i harcerze, motocykliści, zabytkowe samochody, w tym żółty Austin z 1920 r., a także dobrze znany autobus Jelcz 043,  czyli ogórek. Na czele parady będzie maszerować Orkiestra Morskiego Oddziału Straży Granicznej, zespół bębniarski pod przewodnictwem Sławka Rodrigueza Porębskiego TARABAN, a także szczudlarze Teatru Feta. Taniec wieńczący finał akcji na ul. Długi Targ poprowadzi Marek Konderak z TOPdance. Komentatorami parady będą dziennikarze Radia Gdańsk: Magda Szpiner i Włodek Raszkiewicz, a także DJ Fala – Marcin Oroń.

O godzinie 11.30 w Wielkiej Sali Wety Ratusza Głównego Miasta w Gdańsku wręczymy honorowe tytuły wolontariusza i filantropa. Wyróżnienia przyznawane są także szkołom, które przez cały rok poprzez wolontariat angażują się w wiele akcji na rzecz naszych podopiecznych. Wszystkim, którzy włączają się w nasze działania, już teraz bardzo serdecznie dziękujemy!

Szczegółowe informacje o akcjach we wszystkich miastach biorących udział w Polach Nadziei na Pomorzu znajdziecie na stronie www.polanadzieinapomorzu.pl

 

Przekaż darowiznę online

kwota:

Fundacja Hospicyjna

Konto
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002

Zapraszamy!

Rocznik

Księgarnia