Nawet dorośli czasem boją się dentysty. Wiercenie, borowanie, plombowanie. Wszyscy wiemy, że to nic prostego. A co w sytuacji, kiedy pacjentem dentysty jest dziecko, które na co dzień wymaga opieki hospicyjnej?

Dla pacjentów Domowego Hospicjum dla Dzieci im. ks. Dutkiewicza, którzy od urodzenia cierpią na ciężkie chorobą genetyczne, lub inne wrodzone wady, każde opuszczenie domu jest dużym niebezpieczeństwem, związanym z potencjalną infekcją. Nie mogą także jak zdrowe dzieci cierpliwie czekać na swoją kolejkę w poczekalni, a dentysta, który może się nimi zająć musi wykazywać się wybitnymi kompetencjami. Biorąc pod uwagę te wszystkie czynniki dzieci mają utrudniony dostęp do opieki dentystycznej.

Aby temu zaradzić chcemy stworzyć dla naszych pacjentów domową opiekę stomatologiczną. Marzymy, aby nasi podopieczni mogli skorzystać z profesjonalnej pomocy bez wychodzenia z domu. By było to możliwe potrzebny  jest przenośny zestaw stomatologiczny DENTALONE, który umożliwia usuwanie kamienia nazębnego oraz oczyszczanie i wypełnianie ubytków w zębach mlecznych i stałych.

Koszt tej aparatury i niezbędnych do niej akcesoriów to 37 tysięcy złotych. Niestety nie ma na razie możliwości sfinansowania takiego zakupu z NFZ. To projekt innowacyjny na skalę Polski, ale wierzymy, że z pomocą uda nam się zebrać tę kwotę i pomagać wszystkim naszym małym podopiecznym, by zaoszczędzić im dyskomfortu, bólu oraz stresu.

Zapraszamy do przyłączenia się do zbiórki na portalu siepomaga:

lub można wpłacić darowiznę na konto: Fundacja Hospicyjna Bank Ochrony Środowiska  72 1540 1098 2001 5562 4727 0001 z dopiskiem "sprzęt stomatologiczny".