W grudniu dominują tematy świąteczne – rozmawiamy, przygotowujemy, kupujemy z myślą o Bożym Narodzeniu. W Szwecji po drodze jest jeszcze jedno tradycyjne święto – Dzień św. Łucji, przypadający 13 grudnia w okolicach zimowego przesilenia. Tego dnia Fundacja Hospicyjna, na zaproszenie IKEA Gdańsk, zorganizowała w sklepie warsztaty malowania bombek i zdobienia pierników.

Jest taki dzień, tradycyjnie w połowie grudnia, gdy Jessica, Hubert, Amelka, Maciek, Maja, Damian i inni podopieczni Domowego Hospicjum dla Dzieci im. ks. E. Dutkiewicza SAC przybywają ze swoimi bliskimi do Hospicjum, by razem zasiąść do wigilijnego stołu. Dla każdej rodziny to jeden z najważniejszych momentów w roku, a hospicyjna wspólnota w kategorii „rodziny” się mieści.

W dniach od 11 grudnia br. do 6 stycznia 2015, w siedzibie Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku przy pl. Solidarności 1, czynna będzie intrygująca ekspozycja. Dwadzieścia cztery choinki, przygotowane przez pomorskie firmy i organizacje, nadadzą nowo otwartej instytucji świątecznego, ale zarazem niepowtarzalnego klimatu. Do standardowych drzewek im bowiem daleko.

Dzień Wolontariusza przypada 5 grudnia, ale w Hospicjum ks. Dutkiewicza i w Fundacji Hospicyjnej obchodziliśmy je parę dni później, 8 grudnia. Wiedzieliśmy, że część oficjalna święta musi być krótka, bo wolontariuszami są tylko ludzie młodzi, bez względu na datę w metryce, i bardzo aktywni. Dlatego zaprosiliśmy ich na Miejskie Lodowisko w Gdańsku.

6 grudnia po świecie chodził św. Mikołaj. A jakby cudów było mało, w Galerii Bałtyckiej ludziom otwierały się serca dla podopiecznych Domowego Hospicjum dla Dzieci i Funduszu Dzieci Osieroconych. „Gwiazdy malują gwiazdy” – tradycyjne już wydarzenie Fundacji Hospicyjnej, organizowane od 5 lat w okolicach Świąt Bożego Narodzenia w największym centrum handlowym Gdańska,  okazało się magnesem dla wielu kupujących, ale również argumentem, by zaangażować się finansowo w kwestę. I o to chodziło.

Wolontariusz to dla nas jedno z piękniejszych słów, znaczące tyle co przyjaciel. Bez Nich nie potrafilibyśmy ani tak działać, ani tyle pomagać. W dniu Święta Wolontariuszy wszystkim naszym Przyjaciołom przesyłamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia, niegasnącego entuzjazmu do pracy dla innych, a także mnóstwa ludzkiej życzliwości.

Kochani, 100 lat!

Przekaż 1%, wersja online

Pobierz program

Przekaż darowiznę online

kwota:

Rocznik

Kampania

Fundacja Hospicyjna

Konto
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002

Księgarnia