15 grudnia br. Fundacja Hospicyjna znowu gościła w sklepie IKEA Gdańsk, tym razem w ramach dorocznej akcji „Rozjaśnij Hospicyjne Niebo”, czyli wielkiej kwesty przedświątecznej dedykowanej podopiecznym Hospicjum im. ks. Eugeniusza Dutkiewicza SAC. Jednak oprócz wolontariuszy zbierających przy kasach datki do puszek, obecni byliśmy jeszcze w inny sposób. Wszak to zaraz Gwiazdka.

W halu na wprost wejścia do sklepu znajdowało się stanowisko pracy dla wszystkich chętnych, by w nadchodzące Boże Narodzenie przyozdobić swoje mieszkania własnoręcznie pomalowanymi bombkami, kubkami czy wazonikami – w motywy świąteczne, zimowe oraz… dowolne. Szczególnym powodzeniem cieszyły się pierniczki, które można było udekorować masą marcepanową, a potem powiesić na własnej choince. Oczywiście każdy mógł zabrać swoje dzieła do domu, pod warunkiem jednak wrzucenia chociaż skromnej sumy na rzecz Hospicjum. Specjalnym bonusem dla darczyńców było świąteczne wydanie kwartalnika „Hospicjum to też Życie” oraz płyta z kolędami w wykonaniu zespołu Don Don. W ten sposób od samych naszych artystów dostaliśmy ok. 400 zł. Warto dodać, że wśród pracowitych dekoratorów był również mistrz olimpijski w wioślarstwie Adam Korol wraz ze swoim synem i bratanicą.

Kto nie miał ochoty, a może drygu do manualnych wyczynów, mógł popatrzeć na mały show w wykonaniu edukatorów z Centrum EduFun, którzy za pomocą ciekłego azotu zamrażali to i owo, chętnym podsuwali do dotknięcia kulę pod niewielkim napięciem elektrycznym oraz poglądowo tłumaczyli powiedzenie o włosie, co na głowie się jeży. Prowadzący całą imprezę Dawid Kubacki z Centrum EduFun dwoił się i troił, by być i przy stole z pracami ręcznymi, i przy stanowisku szalonych eksperymentatorów.

Przedświąteczne spotkanie w sklepie IKEA Gdańsk zakończył mini recital Oli Malkowskiej z Klubu Winda, która zaśpiewała kolędy przy akompaniamencie p. Mariusza Wali.

Serdecznie dziękujemy sklepowi IKEA Gdańsk, Centrum EduFun oraz Klubowi Winda za pomoc w organizacji kolejnego Fundacyjnego wydarzenia.