7 grudnia, tuż po mikołajkach, w gdańskiej Galerii Bałtyckiej odbyła się cykliczna już impreza Fundacji Hospicyjnej „Gwiazdy Malują Gwiazdy”, w tym roku dedykowana podopiecznym Funduszu Dzieci Osieroconych. Jak zwykle w świątecznych klimatach, jak zawsze z choinkami w tle, tradycyjnym prezencie od Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku.

Od kilku już lat znane osoby z trójmiejskiego świata kultury, sportu oraz mediów odpowiadają na zaproszenie Fundacji i biorą udział w tworzeniu świątecznych ozdób. Tym razem do stołu z bombkami usiedli m.in.: Małgorzata Rakowiec, Leszek Blanik, Przemysław Miarczyński, koszykarze Trefla Sopot oraz piłkarze i rugbyści Lechii Gdańsk. Dla ich fanów była to niepowtarzalna okazja do spotkania, zdobycia autografu, nawet krótkiej rozmowy.

Niewątpliwym clou wydarzenia był pokaz mody dziecięcej, przygotowany dzięki firmie LPP SA, która modelki i modele ubrała w stroje jednej ze swoich marek – ReKids. Profesjonalny makijaż wykonały wizażystki z firmy Inglot. Podczas prezentacji dzieciom, wszystkim bez wyjątku podopiecznym Funduszu Dzieci Osieroconych, towarzyszyli zaproszeni goście. Przeżycie było nie lada, dla obu stron. Wyjść pod rękę ze znanym koszykarzem czy dziennikarką... Wyjść, trzymając za rękę przejętego czterolatka czy udającą luz, ale rozdygotaną nastolatkę... Dla każdej z osób – małej czy dużej – biorącej udział w pokazie, był to debiut na wybiegu. Wszyscy zaliczyli go znakomicie, chociaż momentami emocje sięgały zenitu. Wprawniejsze oko wśród występujących mogło rozpoznać Roksankę i Patryka, dzieci z fundacyjnego plakatu promującego X kampanię „Hospicjum to też Życie”, odbywającą się pod hasłem „Pomóż ukoić ból”.

Oprawę artystyczną imprezy zapewniły dzieci z British International School w Gdańsku, które wykonały świąteczny flashmob, przygotowany przez Joannę Klekowiecką, oraz niezwykły koncert Natalii Capelik-Muianga. Natalia jest jeszcze bardzo młodą osobą, lecz niezwykle utalentowaną i z dużym poczuciem swingu. Zaśpiewała tylko cztery piosenki, ale za to tak, że usłyszano chyba w całej galerii. „Bo to był głos i tylko głos i nic nie było oprócz głosu” – brawo!

Imprezę, oczywiście charytatywnie, poprowadził Włodek Raszkiewicz z Radia Gdańsk. Przez cały dzień na terenie Galerii Bałtyckiej odbywała się kwesta na rzecz podopiecznych Fundacji Hospicyjnej i Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku.

Zapraszamy do reportażu z pokazu mody!