W ramach IX kampanii Hospicjum to też Życie Fundacja Hospicyjna zaprasza studentów i pracowników Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego na bezpłatne warsztaty "Komunikacja z osobą chorą i jej bliskimi. Jak udzielać wsparcia i informacji?". Wykład wprowadzający wygłosi pani profesor Krystyna de Walden Gałuszko.

Celem szkolenia jest zwrócenie uwagi uczestników na najważniejsze punkty w komunikacji między środowiskiem medycznym a chorym i jego rodziną. Warsztat pokazuje, jak świadomie budować dobry kontakt z chorym i jego bliskimi. Zwraca także uwagę na niesłychanie ważną, komunikację niewerbalną w relacji personelu z chorym dorosłym i chorym dzieckiem.

Informacja i zapisy Ania Janowicz : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szkolenie odbędzie się w sali konferencyjnej Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku, ul. Kopernika 6.

Zapraszam do zapoznania się z programem szkolenia.

Uwaga! Konkurs!

II EDYCJA KONKURSU FUNDACJI HOSPICYJNEJ SKIEROWANA DO TRÓJMIEJSKICH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJALNYCH.

CEL: ŚWIADOMY WOLONTARIAT JAKO AKTYWNOŚĆ SPOŁECZNA NA PRZYKŁADZIE WOLONTARIATU HOSPICYJNEGO.

ZORGANIZUJ „POLA NADZIEI” Z WOLONTARIUSZAMI ZE SWOJEJ SZKOŁY.

TERMIN: od 1 marca do 30 kwietnia 2013.

FORMA - dowolna: przykłady - przedstawienie, piknik, koncert, turniej, happening, flash mob, gra uliczna, wystawa plastyczna.

Organizatorom zależy na nowych, ciekawych formach przekazu oraz dotarciu i zainteresowaniu jak największej liczby osób ideą wolontariatu hospicyjnego.

WARUNKI UCZESTNICTWA:

• Do 15 marca 2013 przesłanie konspektu akcji i zgłoszenia (załączniki regulaminu).
  • Do 25 kwietnia 2013 finał realizacji akcji.
  • Do 30 kwietnia 2013 przesłanie sprawozdania z realizacji akcji (w formie pisemnej oraz zapisu DVD) na adres Organizatora.

WYNIK KONKURSU:

Ogłoszenie wyniku nastąpi 10 maja 2013 na stronie www.fundacjahopsicyjna.pl oraz zostanie przesłane drogą mailową do każdego z uczestników.

Pobierz - regulamin konkursu

Pobierz - zgłoszenie do konkursu

Do wygrania Stół Piłkarzyki Euro 2012!