Fundacja Hospicyjna składa najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Wszystkim Darczyńcom, Przyjaciołom i Wolontariuszom życzymy radosnych, spokojnych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku.

„Trzynastego wszystko zdarzyć się może...”, nawet dwóch Mikołajów pod jednym dachem. 13 grudnia br. do malutkiej Jessiki, Denisa, Huberta, Amelki i wszystkich innych podopiecznych gdańskiego Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC przybyli „święci” z workami prezentów. Okazją było coroczne spotkanie wigilijne dla rodzin związanych z Domowym Hospicjum dla Dzieci – wspólna biesiada pacjentów, ich bliskich oraz pracowników zespołu hospicjum domowego.

Oj były, były!... piruety, podskoki, wślizgi i kółeczka w rytm muzyki! A to wszystko w wykonaniu prawie dwustu wolontariuszy na łyżwach, których zaprosiliśmy w miniony poniedziałek (9 grudnia), by celebrować z nimi Światowy Dzień Wolontariusza.

7 grudnia, tuż po mikołajkach, w gdańskiej Galerii Bałtyckiej odbyła się cykliczna już impreza Fundacji Hospicyjnej „Gwiazdy Malują Gwiazdy”, w tym roku dedykowana podopiecznym Funduszu Dzieci Osieroconych. Jak zwykle w świątecznych klimatach, jak zawsze z choinkami w tle, tradycyjnym prezencie od Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku.

W środę 27 listopada br., w sopockim Hotelu Haffner, odbyło się spotkanie Polskiego Stowarzyszenia Kobiet Biznesu, na które zaproszone zostały przedstawicielki Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza SAC oraz wspierającej je od lat Fundacji Hospicyjnej. Instytucje reprezentowały wicedyrektor Hospicjum Bogna Kozłowska oraz dyrektor wykonawczy Fundacji Jolanta Leśniewska.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że decyzją Kapituły Plebiscytu „Gwiazdy Dobroczynności” P. Henryka Krzywonos-Strycharska, nominowana w kategorii „Wolontariusz” za współpracę z Fundacją Hospicyjną i wieloletnie konsekwentne działania dobroczynne na rzecz innych, przeszła do jego finału.

Uśmiech Dziecka 2018

Przekaż 1%, wersja online

Pobierz program

Przekaż darowiznę online

kwota:

Rocznik

Uśmiech Dziecka na Dzień Dziecka

Fundacja Hospicyjna

Konto
72 1540 1098 2001 5562 4727 0001
KRS 0000 201 002

Księgarnia